Loading...
Ke každé objednávce přibalíme malý dárek :) ×
TrueHipster | CZ eshop TrueHipster | SK eshop

0
Loading
Košík je prázdný
Nakup ještě za   a máš poštovné zdarma!

7 znamení, podle kterých poznáte hipstera nebo hipsterku

04.11.2017 12:07

Na internetu najdete tisíc a jeden článek o tom, jak poznáte (a nebo nepoznáte), že jste hipsteři. Zůstaňme ale trošku při zemi a pojďme se podívat na to, jak v běžném životě, na běžných místech poznáte, že je daný člověk hipster. Třeba proto, že hledáte svoji spřízněnou duši nebo ho chcete jen zaškatulkovat :)

1. Podle věku

...to nejde. Česká wiki tvrdí, že jde o příslušníka subkultury ve věku mezi dvaceti a třiceti lety. To není vůbec pravda, zejména v zahraničí si můžete všimnout mnohem starších hipsterů.

2. Podle vousů

Hipstera - muže můžete poznat podle pěstěného plnovousu. V naprosté většině případů se jedná o dobře pěstěné vousoví, o které jejich majitel pečuje s použitím speciálních olejů a vosků pro výrazný lesk nebo tvarování. Mrkněte na typický obrázek (zde se díky použité košili můžeme ještě hádat, zda náhodou nejde o lumbersexuála). 

3. Podle účesu

Mrkněte na obrázek nahoře :) Tzv. "man bun" je oblíbeným typem účesu, kdy si necháte na bocích vlasy kratší a na vrchní části delší. Oproti metalistům si je ale sepnete do culíku. Nutno dodat, že tento účes není výhradně hipsterský. Nosí jej kdekdo. Ale pro hipstery je typický.

4. Podle vybavení pro "práci a zábavu"

Zde je potřeba rozlišovat hipstery analogové a digitální. Analogoví hipsteři jsou milovníci Moleskine zápisníků a plnících per. Jako módní doplněk používají také psací stroj. Digitální naopak jedou čistě na Apple produktech. Zdůrazňuji Apple produktech, ještě jsem se nesetkal s hipsterem běžícím na androidím telefonu.

5. Jsem vegan

...je nejčastější odpověď na otázku, kolik je hodin, odkud jede osmička a jak má být zítra. Odpověď na nikdy nepoloženou otázku. Veganství je oblíbenou módní záležitostí hipsterů. Logicky by se tímto měli odlišit od lumbersexuálů (těžko si představit drsného dřevorubce pojídajícího avokádový shake), ale není tomu tak. Veganem je dnes kde kdo.

6. Móda

Seznam by byl těžce neúplný bez tohoto bodu. Móda je hlavním vnějším znakem, podle kterého je poznáte. Úzké kalhoty, úzké různobarevné košile, kšiltovky nebo oldschoolové "bergmanovky" jsou téměř povinné. Look doplníte brýlemi. Na hipstery se zaměřují značky jako American Apparel, CobraSnake a Urban Outfitters, z českých můžeme jmenovat třeba TrueHipster. Jako vše populární, i hipsterkou módu postupně přebírají a s ní se mísí vlivy jako street, urban a skate móda.

7. Dopravní prostředky

Ať už je to favorit nebo ukrajina (myslím tím jízdní kolo) nebo longboard (jako módní doplněk) nebo Fiat 500 (ten starý), hipsteři se také potřebují přemisťovat. Jako ve všem co dělají, i zde se mají potřebu trošku odlišit.  
TrueHipster eshopy: Original | Domácnost | Nádobí | Mazlíček | Hračky | Deskovky | Dárky | Bumerang